Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Motivacija i ono sto stvarno zelite  (Read 635 times)
B-Fusion
Crew member
PUA i pol!
*

You can bite my shiny metal ass.

« on: July 21, 2011, 17:14:08 »

Kontam se ja da i ja nesto dobacim da se igrate malo s time. Smiley Ja sam puno vremena ulozio u izgradnju svojeg Inner Game-a i bio mi je velika pomoc kad sam poceo izgradjivat Outer Game kako treba. Ipak, Inner Game vam nije potpun bez Outer Game-a. Tako da nemojte samo sjedit i razmisljat vec i napravite nesto.

Jedan od najtezih faktora je motivacija. Odrzavat motivaciju kroz tjedne, mjesece, pa cak i godine je sve drugo nego lagano. Istina, covjek se konta na pocetku "Ma da, sad cu ja to ovo-ono", a onda nakon mjesec dana odustane.

Na pocetku imate tip motivacije da je sve novo itd. i da zelite nesto napravit. Takva motivacija dodje i ode. Ona vas nece moc dugo zadrzat jer se uglavnom temelji na nekom entuzijazmu o tome kakve cete rezultate imat. Ako se uspijete pokrenut dugorocno, to je super. Sve iznad 2 mjeseca je po mojem misljenju dobro. Ovdje dolazi do druge vrste motivacije. Vec postajete bolji, strah se smanjuje. Znate da nesto radite, da ste u pokretu, ne sjedite samo. Vasa nova motivacija je da zelite uspjet. Vec vam ide pomalo, jedva cekate da postanete jebeni. Motivira vas cilj. Zelite bit uspjesni, zelite savladati izazov. Dok vam ovakav tip motivacije moze pomoc u vecini zivotnih problema i u velikom dijelu raznoraznih izazova, u ovome to nije dosta. Postoji jos jedna jaca i permanentnija motivacija, ali o tome cemo malo kasnije.

Premostit pocetak nije tesko. Vazno je da si priznate da niste dobri, najvjerojatnije ste uzasni. Nema veze. Svatko je u svacemu negdje poceo. Nitko svoju vjestinu nije dobio urodjenu. Netko je mozda imao malo vise talenta i srece u mladosti pa je danas jebac. To je super, ali i takva osoba nije rodjena sa vjestinom. Takva osoba je puno radila da dodje gdje je sada. Samo treba nastavit radit. Jedino ako nadjete motivaciju da nastavite, ako ovo zelite toliko jako, "if you want it badly enough", onda cete uspjet ostat i nastavit u ovome.

Ako ste vec neko vrijeme u ovome, onda najvjerojatnije znate o cemu pricam kad vam kazem da nekad jednostavno ne ide. Nemate volje, nije vam do uletavanja. I onda dodjete doma i ljuti ste sta ste potrosili jos jednu noc uzalud. Samo si recite da nema veze. Nije bed. Svakom se dogodi. Samo ste ljudi. Slijedeci puta ce bit bolje.
Ovo ce vam vratit dio motivacije. Oprostite sebi. Nemojte se ubijat ako nekad ne ide. Budite svjesni da ce samo ici ako ostanete u igri. Nastavite radit na sebi. Generirajte si motivacije iz toga kako ce biti super jednog kad postanete jebeni. Neka vas zasad vas cilj motivira. To je jedina motivacija koju si trenutno mozete priustit. Ali budite svjesni da ona nece vjecno trajat. Zasad je vazno da se nje drzite jer vam je ona sva motivacija koju imate. Samo radite jer ultimativna motivacija ce vam se otkrit uskoro.

Prije nekoliko mjeseci sam procitao na xkcd (jedan online comic strip) jednu zanimljivu izjavu koja mi je odtad ostala u glavi: "I never trust anyone who's more excited about success than about doing the thing they want to be successful at." U prijevodu: "Nikad ne vjerujem ljudima koje vise uzbudjuje uspjeh u necemu nego zapravo cinit tu stvar." Jako mudra izjava, ne znam jel preuzeta od negdje ili ne. U svakom slucaju, nedavno sam shvatio o cemu se zapravo radi jer sam osjetio to na vlastitoj kozi.

Da shvatite o cemu se radi, ukratko cu objasnit svoju situaciju. Cesto bih uletavao cisto iz razloga samo da se suprostavim strahu. Pobjeda straha je bila moja motivacija, da unistim AA, da ga se rijesim jer me on jako kocio. Bio sam stvarno vise uzbudjen zbog toga da uspijem nego da zapravo close-am tako da nisam bio pretjerano fokusiran na to da dobijem broj ili da eskaliram ili sta-vec. Cak mi cesto nije ni stalo do toga ostat u setu duze od pola minute. Jako puno uleta je bio opener, odmah iza toga jos jedna glupost ili dvije (ako sam zagrijan vec) i to je to. Nije bilo doslovno 20 setova u 20 minuta, ali je sigurno bilo 20 setova ispod minute.
Sad kad sam dosao do jedne tocke, malo sam se bio izgubio u svemu. Straha vise nema i moja glavna motivacija je nestala. Tesko je uletit ako vam se jednostavno ne da, bez obzira jel imate AA ili ne. Tek sam se prije nekih tjedan-dva oporavio od toga i navikao zapravo na ovakvu izuzetnu smirenost (a to jos nisam u potpunosti). Prije bi mi trebalo nekoliko minuta dok si slozim frame u glavu, sad mi treba nekoliko sekundi. Ali to nista ne znaci ako nemam motivaciju da uletim, da upoznam tu curu.
Znate sta sam shvatio? Zelim novu motivaciju. Zasto sam uopce usao u ovo sve? Sada kad nema vise straha, sada kad nema vise sekundarne motivacije, sad se mogu koncentirat na vazne stvari. Ali jedino sta me moze pokrenut je primarna motivacija zasto sam uopce usao u ovo, a to je da upoznam zene i da s njima radim svasta. Moja nova motivacija je zapravo ono sto zelim i ono sta cu radit. A to sta cu radit je ono sta ce mi dat novu motivaciju.

Motivacija koja je stvorena iz ciste zelje je najjaci i najmocniji tip motivacije. Malo ljudi si to moze priustit. Jedan razlog je sta puno ljudi ne zna sto zapravo zeli, a cak i kad znaju sta zele, ne usude se ici za time. Ne usude se zgrabit to sta zele. Strah ih je posljedica, strah ih je misljenja drugih ljudi. Zato ovaj trening sada postaje izuzetno koristan. Daje vam perspektivu i vjestine da premostite sve te gluposti koje se nalaze u vasim glavama i da napravit jedinu ispravnu stvar koju mozete.

Saznat sto stvarno zelite... Zvuci banalno jednostavno, zar ne? Vjerujte mi, nije. Cesto covjek ne zna sto zeli sve dok ne isproba jedan veliki dio stvari. Vecina ljudi cijeli zivot pokusava skuzit i ne uspije. Tek kad vidite sta sve postoji, tek tada cete skuzit sta vam se najvise svidja i sta stvarno zelite. Ono sto zelite vam se nece otkrit odjednom. Morate kopat, morate radit. Komad po komad ce vam se pokazat. Shvatit cete dio po dio sta zelite.

Kad se to dogodi, imat cete najjacu mogucu motivaciju i imat cete dovoljno treninga da krenete za onim sta zelite. To je trenutak koji ce vas promijenit. I taj trenutak nece trajat par sekundi, ne, on ce trajat nekoliko dana, cak pokoji tjedan. Tad cete razumjeti da je sve ovo sta ste radili u zadnjih mjeseci bila samo priprema. Zamislite da ste tek sada polozili za vasu vozacku za zavodjenje. Sad je vrijeme da sami sjednete u auto i napravite prvu voznju bez instruktora, bez roditelja, bez prijatelja. Zasto biste to napravili? Pa to je ono sto zelite. Zasto biste polozili za vozacku ako ne zelite vozit? Pa, niste. Ali tek sada nakon sta je proslo najgore, tek sada se sjecate zasto ste uopce isli polagat.
« Last Edit: July 21, 2011, 17:19:56 by B-Fusion » Logged

Steel
Crew member
PUA i pol!
*

« Reply #1 on: July 21, 2011, 20:47:34 »

Karma za tebe  Wink
Prepoznao sam neke stvari u tekstu koje su se i meni znale desit.Recimo nedavno sam izašao van i otvorio tu večer nekh 10-tak setova,većinom sve pozitivne reakcije,IOI od nekih,smješkanje itd,počnem razgovor i nakon par rečenica počnem gledat okolo jer mi postane dosadno.I kažem sam sebi "pa čekaj  ovo bi tribala bit uživancija a ne posa!"
Ako mi se ne uletava onda ne uletavam,kad nemam energije i entuzijazma i raspoloženja za zajebanciju onda ni ne idem uletavat,nema smisla radit nešto šta ti se ne da(osim ako nisi plaćen za to  Cheesy).Ako si raspoloženiji za sjest na pivu i s prijateljima pričat o novim transferima u nogometu onda to i radi.
Često bi znao uletavat samo da eskaliram,nije me stvarno zanimala ta cura,ono šta volim reć je UŽIVAJ U PROCESU!,nemoj si radit pritisak i govorit moram ovo i ono,ne moraš ti ništa ako nećeš,to nema veze s tim imaš li hrabrosti to napravit nego ŽELIŠ li to napravit.
Mislim da je normalno da se motivacija diže i pada,ljudi smo i normalno da neće raspoloženje uvik bit super high,bitno je znat razliku između toga možeš li nešto ili ne.Ako si ti svjestan toga da možeš prić curi kad god oćeš ali ti se trenutno neda jer bi radia nešto drugo onda je to OK,ali ako si svjestan da je to zbog AA onda samo radiš izgovor. Cheesy

Baybe.....with the power of the STEEL, Dreamland will reveal Wink
"Nije bitno u šta vjeruješ, nego koliko jako vjeruješ"
"Život je simfonija za one koji znaju slušat, a zaglušujuća buka za one koji ne znaju"
Tik-Tak otkucava kazaljka na satu, ostaje ti sve manje vremena, ZAPAMTI DA NISI OVDE VJEČNO
driger
Mali još raste
**

« Reply #2 on: July 24, 2011, 18:54:11 »

Hmm zanimljiva tema , citao sam i da znas da si upravu ..
Dosta veze ima sa inner game pogotovu u seductionu...
kolko puta ste isli otvarali neku devojku i bez interesovanja i svega ostaloga , eto samo da znate da ste otvorili set... ne pisem ovo radi prozivke ili bog zna sta, ali najbolje bi bilo da ako radite nesto radite sa uzivanjem, uzivajte u devojci, u njenoj lepoti , u njenoj prici, u njenom osmehu, i videcete kako ce vam lepo ici...
kolko puta se desava i meni da idem onako otvaram set bez neke zelje nego da znam da sam ga otvorio ( cisto onako ) i cak 90% mi se desava da ispusim to vece... nisam lik koji non stop prilazi ili sta ja znam, ali recimo kad osecam motivaciju kad sam aktiviran 100% u radnju kad osetim zelju da upoznam/smuvam/jebem to mi se i ostvari... ukoliko krecem bez tih ciljeva bez te motivacije zavrsi se na tome da budem opet sam... ja bukvalno osecam motivaciju u sebi , adrenalin kad zelim da smuvam/jebem, hocu osecam u grudima neku energiju, krv kako mi tece, vene kako mi izlaze na rukama, imam osmeh neki jebozovan koji ne mogu da iskontrolisem kad ja hocu(radim na tome da mi bude svakodnevnica Cheesy ) , osecam jednu moc takvu da uzivam u toj konverzaciji da nasmejem da me nasmeje da je poljubim da me poljubi sama, bez pritiska SAD MORAM ili idem pa sta bude bude..
tako da uzivajte u svemu sto radite, nemojte sebe da obavezujete da uzivate jer necete vec samo se prepustite i znajte sta zelite i koji su vam ciljevi... jer kao sto sam vam i reko ( kucano iz mog iskkustva ) ako nemate motivaciju, cilj, zelju, i uzivanje u tome samo cete da stagnirate, bolje pridjite jednoj ili max dvema riba koje vam se iskreno ssvidjaju i sa kojima cete to vece uzivati nego da otvarate od starta 20 pa ako naleti nesto... Imajte strpljenja jer to je majka cele igre... Strpljenje strpljenje i cekajte pravi momenat ( ne da oduzite ili sta ja znam a ni ko muva bez glave) i kad osetite to je to, osetite sad je vreme za bombu to i uradite bez razmisljanja Smiley...

Jos nesto o motivaciji Smiley... neuspeh je cesta pojava kod svakog, svakog dana.ali nemojte da dozvolite tome da odustanete ili padnete u ocaj, kolko god me puta zivot nokautirao i oborio na zemlju , ja cu ustati i opet ga pogledati u oci, jer zelim da se borim.dobio sam zivot da ga zivim i uzivam, i to cu i da radim, smatram ga kao poklon i dar od boga i necu da ga iskuliram i zapostavim..necu da sedim dole i da kukam, nego idem po to sto mi pripada i po to sto je moje i znam da zasluzujem.. kolko god puta me oborio ja cu ga opet pogledati u oci.. zasto? jer svaki neuspeh me tera i tera i tera da budem sto bolji , jos bolji, mocniji, jaciji iskusniji u svemu... takav sam ja takav je moj karakter... volim da se borim za ono sto je moje i sto mi pripada...

ovo sam iskucao mozda ce nekome pomoci, volim cesto da idem off topic i prebacim se na mene. ne zbog uzdizanja hvalisanja, nego time najbolje obijasnjavam sta i kako radim kako bi mi islo za rukom... mozda neko drugi ima nekakav drugi zivotni stil, ovo je moj, ne umem teoretski da se bavim, niti analiticki vec samo kroz realno i stvarno iskustvo...

jos jednom nadam se da vam ovo pomoglo...

sve naj i uzmite to sto vam pripada..
B-Fusion
Crew member
PUA i pol!
*

« Reply #3 on: July 24, 2011, 21:28:16 »

Dobar post. Smiley Da, slazem se s time da treba u tome uzivat. Ali prvo treba ocistit smece iz glave, a to se jedino postigne brojkama. Na pocetku je dobro uletit po 20 puta bezveze. Nije poanta da sad nesto smuvas, jos si pocetnik. Prvo moras naucit uletit, onda tek mozes ici dalje kako treba. Kad to rijesis kako treba, onda treba ici na ono sta hoces. Bolje 2 uleta i 1 f-close nego 20 uleta i nista. Ali treba prvo doci do toga. xD

Treba uvijek gledat da se ide samo naprijed. Nema nazad, nema stajanja, ima samo naprijed. Ako ide polako, nema veze. Vazno je da se ide naprijed.

Znam ovo sa prebacivanjem na sebe, ja to isto cesto radim (s time da to pokusavam smanjit, nisam bas toliko narcisist xD). Najbolje svoja iskustva mozes podjelit tako da ih ispricas iz prvog lica. xD

driger
Mali još raste
**

« Reply #4 on: July 25, 2011, 21:09:34 »

Dobar post. Smiley Da, slazem se s time da treba u tome uzivat. Ali prvo treba ocistit smece iz glave, a to se jedino postigne brojkama. Na pocetku je dobro uletit po 20 puta bezveze. Nije poanta da sad nesto smuvas, jos si pocetnik. Prvo moras naucit uletit, onda tek mozes ici dalje kako treba. Kad to rijesis kako treba, onda treba ici na ono sta hoces. Bolje 2 uleta i 1 f-close nego 20 uleta i nista. Ali treba prvo doci do toga. xD

Treba uvijek gledat da se ide samo naprijed. Nema nazad, nema stajanja, ima samo naprijed. Ako ide polako, nema veze. Vazno je da se ide naprijed.

Znam ovo sa prebacivanjem na sebe, ja to isto cesto radim (s time da to pokusavam smanjit, nisam bas toliko narcisist xD). Najbolje svoja iskustva mozes podjelit tako da ih ispricas iz prvog lica. xD

postoje razne metode za to, da uzivas u tome, zavisi kako gledas na svet... smece u glavi sam ih stvaras sam ih brises, nece ti pomoci ni 100 psihologa ni 100 psihijatra ako ti sam ne zelis to, da se ocistis i uzivas.. slazem se za to nek uleti ali imas tu mac sa 2 ostrice, moguce ce biti da neko nema to tvoje samopouzdanje ili ima to lazno samopouzdanje, pa misli da je uhvatio bika za muda, nakon 2-3 ispale zapitace se sta nije uredu... ima raznih metoda na koje mozes uspeti da zadovoljis sebe ali nijedna metoda nije bolja od uspeha... ne kazem da dam vrednost necemu da citira moje raspolozenje, vec to je sasvim normalno u ljudskoj psihi koje ne mozes kontrolisati..zato sam protiv toga nek ide za pocetak na malo i polako da se razvija da oseca moc da moze i time ce mu porasti i motivacija i zelja za daljim uspehom... doduse ovo je moj pogled na sve to...
secam se kad sam ja krenuo u game, a seca se i COCO Cheesy bio sam sav ono hepi pa makar uspeo uraditi kino, i time sam krenuo malo sitno ali uspeo sam da dodjem do toga sto sam danas, muskarac koji zna sta hoce... dugujem zahvalnost gomili ljudiju koji su bili podrzali svaki moj pad pohvalili uspeh ispravili moje greske..ali sta hocu reci, hocu reci da mora da se pokrene, sad odmah ne kasnije ne sutra.pazi moja zelja je bila da naucim sa ribama , i uspeo sam u tome.. tako i pocetnici nek znaju kojji je njihov cilj na ovom forumu, koji je njihov cilj na fieldu... ako imaju blistav i jasan cilj sanse su mu 90% da uspe u tome...
ako ide ciljem da upozna neku i da je jebe... ali cvrst cilj da bude... uspece u tome ako ne prvo vece jebace je za par dana.... ali ako ide ti ciljem samo da upozna, nebitno mu drugo, samo da startuje, ne treba kukati onda za los report ili sta ja znam ispalila ga..Ne cudi me sto ga ispalila jer je isao ciljem da je upozna, svoju kvotu ispunio i sta sad ocekuje. zato stavite sebi jasne ciljeve sta zelite

UDJITE U RAZGOVOR SA SVAKOM SA CILJEM DA ZNATE STA ZELITE OD NJE... VIDECETE KAKVI CE VAM BITI REZULTATI... NE BRLJAVITE I NE PLASITE SE TOGA STA AKO... VEC SE OPUSTITE I UZIVAJTE U DATOM TRENUTKU..

B-Fusion = p.s - nisam narcis Cheesy
B-Fusion
Crew member
PUA i pol!
*

« Reply #5 on: July 26, 2011, 15:25:55 »

Ja jesam malo. Cheesy Treba sebe prvo voljet da mozes voljet druge. Tako ja razmisljam i ne smatram da ima ista lose u tome. Jedino je lose ako volis samo sebe. To nije u redu.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: